زبان ایران اعتماد روزنامه خبر روزنامه های امروز

زبان: ایران اعتماد روزنامه خبر روزنامه های امروز

گت بلاگز اخبار بین الملل دبیرکل شرکت ملل راجع به دنیا ، هشدار قرمز&quot، &quot

دبیرکل شرکت ملل متحد بعد از آنکه امسال را سالی مملو از عقب‌گردها توصیف کرد، “هشدار قرمز” راجع به اوضاع وحدت در سال ۲۰۱۸ صادر کرد.

دبیرکل شرکت ملل راجع به دنیا ، هشدار قرمز&quot، &quot

"هشدار قرمز" دبیرکل شرکت ملل راجع به دنیا

عبارات مهم : میانمار

دبیرکل شرکت ملل متحد بعد از آنکه امسال را سالی مملو از عقب گردها توصیف کرد، “هشدار قرمز” راجع به اوضاع وحدت در سال ۲۰۱۸ صادر کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش، دبیرکل شرکت ملل یکشنبه گفت ناسیونالیسم و بیگانه هراسی در حال زیاد کردن هست، بی عدالتی رو به زیاد کردن هست، تغییرات آب و هوایی سرعت می گیرند و دنیا شاهد نقض های فاحش حقوق بشری است.

دبیرکل شرکت ملل راجع به دنیا ، هشدار قرمز&quot، &quot

به گفته او، نگرانی های جهانی راجع به تسلیحات هسته ای هم به بالاترین میزان از وقت جنگ سرد رسیده است.

این دیپلمات پرتغالی در خبر سال نوی میلادی به کشور خاصی اشاره نکرد. گوترش گفت که یک سال پیش با این نظر که ۲۰۱۷ سال صلح خواهد بود، روی کار آمد.

دبیرکل شرکت ملل متحد بعد از آنکه امسال را سالی مملو از عقب‌گردها توصیف کرد، “هشدار قرمز” راجع به اوضاع وحدت در سال ۲۰۱۸ صادر کرد.

او تاکید کرد: متاسفانه دنیا به صورتی جدی عقب گرد کرده هست. در آستانه سال ۲۰۱۸ من از کشورها درخواست نمی کنم، بلکه هشدار می دهم؛ یک هشدار قرمز جهت دنیا ما.

گوترش بین سال های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ کمیسیونر عالی شرکت ملل در امور پناهجویان بود. او در طول یک سال خدمت به عنوان دبیرکل شرکت ملل، با بحران های انسانی متعددی در میانمار، یمن، سوریه و نقاط دیگر مواجه شد. گوترش گفت که جامعه جهانی قادر به حل درگیری ها، غلبه بر نفرت و دفاع از ارزش های یکسان است ولی این تنها با وحدت ممکن هست. او خطاب به رهبران دنیا افزود: شکاف ها را کم کنید، روی اختلافات پل بسازید، اعتماد را از طریق متحد کردن مردم حول اهداف یکسان متحد کنید.”

واژه های کلیدی: میانمار | میانمار | آنتونیو گوترش | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz