زبان ایران اعتماد روزنامه خبر روزنامه های امروز

زبان: ایران اعتماد روزنامه خبر روزنامه های امروز

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات درآمد ۳۳۰ میلیون تومانی ما را ۳۳۰ میلیارد تومان محاسبه کرده‌اند! , اطلاعیه شرکت لیگ

سازمان لیگ فوتبال کشور عزیزمان ایران منشتر شدن اطلاعیه‌ای نسبت به مسدود شدن حساب‌های بانکی خود تصویر العمل نشان داد.

درآمد ۳۳۰ میلیون تومانی ما را ۳۳۰ میلیارد تومان محاسبه کرده‌اند! , اطلاعیه شرکت لیگ

اطلاعیه شرکت لیگ؛ درآمد ۳۳۰ میلیون تومانی ما را ۳۳۰ میلیارد تومان محاسبه کرده اند!

عبارات مهم : مالیات

سازمان لیگ فوتبال کشور عزیزمان ایران منشتر شدن اطلاعیه ای نسبت به مسدود شدن حساب های بانکی خود تصویر العمل نشان داد.

به گزارش سایت شرکت لیگ فوتبال ایران، شرکت امور مالیاتی کشور مبلغ 45 میلیارد تومان بابت اصل مالیات بر ارزش افزوده و 131 میلیارد تومان جریمه ماده ۲۲ و ۲۳ قانون مالیات و عوارض ارزش افزوده را لحاظ کرده اند. شرکت امور مالیاتی حساب های بانکی شرکت لیگ را مسدود کرده و مبلغ بیش از یک میلیارد تومان از این حساب ها بلوکه شده است است در حالیکه این پول قرار بود به عنوان هزینه های جاری مسابقه های لیگ و حق الزحمه داوران هزینه شود و اکنون با مسدود شدن حساب های شرکت لیگ، برگزاری تمامی مسابقه های و لیگ های فوتبال کشور از جمله لیگ برتر با خطر تعطیلی مواجه شد ه اند لیکن امکان هیچ گونه دریافت و پرداختی در سیستم بانکی شرکت لیگ وجود ندارد.

درآمد ۳۳۰ میلیون تومانی ما را ۳۳۰ میلیارد تومان محاسبه کرده‌اند! , اطلاعیه شرکت لیگ

مسئولان فدراسیون و شرکت لیگ در تلاش هستند که این مسئله را از طریق قانونی حل کنند و مسئولان امور مالیاتی هم قول پیگیری دقیق به پرونده مالیاتی شرکت لیگ را داده اند ولی مسدود کردن حساب های شرکت لیگ عملکردی شائبه برانگیز است که ظاهرا مسئولان شرکت مالیاتی می خواهند از طریق ورزش پرمخاطب فوتبال عملکرد خود را رسانه ای کنند و آن را به گوش افراد متفاوت در جامعه برسانند!

یکی از موارد حیرت انگیز در پرونده مالیاتی شرکت لیگ آن است که درآمد 330 میلیون تومانی این شرکت را مسئولان امور مالیاتی کشور 330 میلیارد تومان محاسبه کرده و براساس این درآمد میلیاردی چنین مالیات سنگینی را جهت شرکت لیگ در نظر گرفته اند. در صورتیکه از وقت تاسیس شرکت لیگ تا امروز کلیه درآمدهای این شرکت 240 میلیارد تومان بوده( که بخشی ازآن نیزمعاف ازمالیات بر ارزش افزوده میباشد) که 5 درصد آن متعلق به شرکت لیگ و مابقی مربوط به کلیه کلوب ها، هیات ها فوتبال و فدراسیون هست. از سویی دیگر یکی از درآمدهای شرکت لیگ و تیم های لیگ برتری حق پخش تلویزیونی میباشد که چند سالی است محقق نشده که اکنون مسئولان مالیاتی، مالیات این درآمد حاصل نشده را هم طلب می کنند.

سازمان لیگ فوتبال کشور عزیزمان ایران منشتر شدن اطلاعیه‌ای نسبت به مسدود شدن حساب‌های بانکی خود تصویر العمل نشان داد.

سازمان لیگ ضمن تاکید بر قانون گرایی و عملکرد قانونی خود و مسئولان مالیاتی کشور اعلام می کند که فقط 5 درصد از درآمد های حاصله به حساب این شرکت جهت برگزاری مسابقه های منظور می شود و 80 درصد این درآمداختصاص به کلوب ها و 10 درصد آن متعلق به فدراسیون فوتبال و 5 درصد دیگر هم به هیات های فوتبال استان ها می رسد. با این حال از صدرصد پولی که وارد حساب های شرکت لیگ می شود، شرکت امور مالیاتی، مالیات کسر می کنند و از سویی دیگر از 80 درصد پولی که به کلوب ها نیز تخصیص داده شده است داده می شود مجددا مالیات اخذ می شود! با همین رویه کلوب ها بدهی سنگین مالیاتی دارند و به طور مثال استقلال 64 میلیارد تومان و پرسپولیس 93 میلیارد تومان بدهکار مالیاتی هستند.

اشتباهات فاحش شرکت مالیاتی در برآورد مالیات و وصول چندین مرتبه آن از فدراسیون فوتبال، شرکت لیگ و کلوب ها باعث ورشکستگی کلوب ها و مجموعه فوتبال کشور شده است است و در روزهای آینده مستندات زیاد در خصوص اشتباه های فاحش امور مالیاتی اداره کل ارزش افزوده منتشر خواهد شد و قطعا شرکت لیگ از طریق مقامات حقوقی و قضایی پیگیر عنوان در خصوص اشتبا هات فاحش خواهد بود و همچنین در این زمینه اطلاع رسانی دقیقی انجام می شود.

واژه های کلیدی: مالیات | فوتبال | مسئولان | فدراسیون فوتبال | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz