زبان ایران اعتماد روزنامه خبر روزنامه های امروز

زبان: ایران اعتماد روزنامه خبر روزنامه های امروز

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات به ناحق پشت در ماندن دخترها باعث وهن کشور است / طیبه سیاووشی

طیبه سیاووشی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید تصمیمش جهت رفتن به ورزشگاه آزادی ، تصمیم درستی بوده است.

به ناحق پشت در ماندن دخترها باعث وهن کشور است / طیبه سیاووشی

طیبه سیاووشی:به ناحق پشت در ماندن دخترها باعث وهن کشور است

عبارات مهم : ایران

چرا تا سال بعد؟از همین لیگ امسال باید ورود بانوان آزاد شود

طیبه سیاووشی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید تصمیمش جهت رفتن به ورزشگاه آزادی ، تصمیم درستی بوده است.

به ناحق پشت در ماندن دخترها باعث وهن کشور است / طیبه سیاووشی

طیبه سیاووشی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران و عضو لیست امید در روز بازی کشور عزیزمان ایران و سوریه حسابی خبرساز شد. او با رفتن به استادیوم آزادی از یک سو تلاش کرد سد شکن باشد ولی از سویی دیگر به شدت با انتقاد روبرو شد. در اینترنت مردم به اینکه آیا از رانت جهت تماشای فوتبال استفاده کرده انتقاد کردند و همکارانش هم گفتند تا زمانی که این حق به همه زن ها داده نشده ، نباید نماینده ارزش به ورزشگاه برود.

او در این گفت و گو تلاش کرده خیلی رک حرف بزند و به همه سئوال های مان جواب دهد.

طیبه سیاووشی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید تصمیمش جهت رفتن به ورزشگاه آزادی ، تصمیم درستی بوده است.

*یکی از بحث هایی که در این خصوص مطرح می شود بحث لباس فوتبالیست هاست که بعضا نامناسب خوانده می شود. آیا که بعضی معتقدند از لحاظ شرعی درست نیست قسمتی از پای فوتبالیست مشخص باشد و زن ها آن را ببینند. در این مورد چه فکر می کنید؟

فوتبالیست ها یک شلوارک و یک تی شرت ورزشی می پوشند . لباس فوتبال مثل شنا نیست که فکر کنند لباس نامناسبی است.

لباسی که فوتبالیست ها می پوشند لباس معمولی است که چشم هم به آن عادت کرده است.حتی زمانی که به دیدن مسابقه ی والیبال رفته بودم، یکی از روحانیون در مورد نحوه لباس والبالیست ها ایراد گرفتند، من هم به دوستان گفتم باور می کنید زن هایی که در این بازی به عنوان تماشاچی حاضر بوده اند و همچنین خود من، به قدری هیجان دیدن این مسابقه را داشتند اصلا توجهی به لباس والیبالیست ها نداشتند. اصلا با در نظر گرفتن فاصله ی زمین بازی تا سکو های تماشاگران چه چیزی دیده می شود؟ به نظر من همه ی اینها بهانه هست. یعنی همگی توجیهاتی است که بتوانند مانع ورود زنان به ورزشگاه شوند.

به ناحق پشت در ماندن دخترها باعث وهن کشور است / طیبه سیاووشی

* عده ای هم می گویند در جو ورزشگاه فحاشی می شوند. ولی حرم و حضور زنان می تواند مانعی جهت فحش دادن دیگران باشد.

اگر در ورزشگاه فحش داده می شود مسئله زن ها نیست. این مسئله را فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش باید حل کنند. دستگاه های حراست و نیروی انتظامی در ورزشگاه آزادی چکار می کنند؟ آن ها باید این مسئله را حل کنند. ما 4 دهه است که این مسئله را داریم که این روند فحاشی در ورزشگاه ها ی ما به قدری تندتر و تند تر می شود که اینها فکر می کنند اصلا قابل کنترل نیست. بعد آیا تا قبل از این با این مسئله مواجه نبودیم ؟ زمانی که خانوادگی همه شرکت می کردند. آیا در دیگر کشور های دنیا این مسئله وجود ندارد؟ آیا انگلستان که طرفداران فوتبال آن هولیگان هستند این مسئله حل شد ؟ در حال حاضر این معضل به خوبی با این امکانات و تکنولوژی فعلی قابل کنترل هست. می توان دوربین ها و افراد فراوانی جهت کنترل گماشت که این مسئله به خوبی کنترل شود. می توان جهت کسانی که توهین و فحاشی می کنند جریمه در نظر گرفت . از جریمه نقدی تا منع حضورشان در استادیوم های ورزشی. می توان این موارد را به شکل آیین نامه و قانون در نظر گرفت. نه عدم حضور زنان را.

طیبه سیاووشی نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران می گوید تصمیمش جهت رفتن به ورزشگاه آزادی ، تصمیم درستی بوده است.

*ده دوازده سال پیش در دوره ی اصلاحات مدیر جمهور وقت به دیدن مسابقه کشور عزیزمان ایران و بحرین رفت. در آن وقت زن هایی که پشت در بودند یک بار این هیجان را تجربه کردند. به نظر می رسد خود آقای روحانی به عنوان مدیر جمهور این را از خودشان هزینه نمی کنند و تا به حال به تماشای یک بازی تیم ملی در ورزشگاه ننشسته اند . شاید دیروز اگر آقای روحانی به ورزشگاه می رفتند زنانی هم که پشت در ایستادند قطعا می توانستد به داخل استادیوم بروند.

حتی مقامات خیلی پایین تری از آقای روحانی اصلا این کار رو نمی کنند و این هزینه را نمی دهند. چون به هر حال می دانند برایشان طبعاتی دارد. اعتراض نشسته خیلی راحت تر هست. فقط شما بنشینید و یک حرفی بزنید. این که شما اقدام کنید و به ورزشگاه بروید و پا در عرصه ای بگذارید که به نوعی هم عرصه ترساندن و هم وقت هست، هر کسی این را تجربه نمی کند. ولی واقعا باید به آقای مدیر جمهور توصیه میشد که در تماشای این بازی های فوتبال حضور پیدا کنند مثل همه ی مقامات در همه ی دنیا. خیلی خوبه که ایشان شرکت کنند و این فضا را ببینند و کمک کنند تسهیل و پیشبرد این قضیه.

به ناحق پشت در ماندن دخترها باعث وهن کشور است / طیبه سیاووشی

*خانم سیاوشی تا یک سال آینده که تیم ملی در کشور عزیزمان ایران بازی ندارد. ولی سال بعد اگر تیم ملی بازی داشت شما دوباره به ورزشگاه می روید و این بار تلاش می کنید از مسیری بروید که زنان پشت در ایستاده باشند و آن ها را به داخل ببرید؟

ما امیدواریم تا آن وقت این مسئله حل شود. جهت همین لیگ ها ما باید یک فکری بکنیم حتی اگر می خواهند آن را به شکل تفکیک جنسیتی اداره کنند، راه حلی جهت آن پیدا کنند که زنان بتوانند بازی های لیگ را هم تماشا کنند. من فکر می کنم که این هیجان و حضور در یک عرصه سالم اجتماعی جهت یک کشور ستودنی هست. که جوانانش به جای آن که به دنبال اعتیاد و این معضل های اجتماعی بروند به سمت ورزش گرایش دارند. دولت باید از این مسئله استقبال کند نه این که آن را بعد بزند. این ها سرمایه ها و منابع انسانی این کشورند. باید به اینها زیاد توجه شود.

*اگر همچنان این مقاومت نسبت به حضور زنان وجود داشته باشد، چه راهکار عملی خواهید داشت؟

همان طور که قبلا هم گفتم، من به ورزشگاه رفتم تا نشان بدهم هیچ قانونی جهت منع زنان جهت حضور در ورزشگاه وجود ندارد. تمام تعاملاتی که ما در کمیسیون فرهنگی با وزرات ورزش داشته ایم، تعاملات مثبتی بوده هست. خود وزارت ورزش هم می داند که تمام تلاش ما به خاص 3 خانمی که در کمیسیون فرهنگی هستیم جهت این بوده که یک انتفاع حداکثری را وزارت ورزش جهت پیشبرد ورزش جامعه در قوانین و بودجه به وجود بیاید.

در هر حال وجود زنان درپشت ورزشگاه ها وهن به نظام است .باید به این مسئله به هر شکل ممکن خاتمه بدهند. باید این وقت داده شود که این زنان در ورزشگاه ها حضور پیدا کنند. فراهم آوردن امکانات جهت حضور در ورزشگاه ها بودجه ی سنگینی نمی خواهد. من اعتقاد دارم خیلی راحت می توانند جهت این نشانه هزینه کنند و این امکان را فراهم کنند.

اخبار ورزشی – خبرآنلاین

واژه های کلیدی: ایران | کنترل | فوتبال | ورزشگاه | فوتبالیست | فوتبالیست ها | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz